Dzień Pluszowego Misia

Kto powiedział, że miś pluszowy musi być zawsze pluszowy? Można go zrobić samodzielnie z papieru!

Z okazji Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu się "zamisiowało".

Oto efekty :)

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

"Mam prawo żyć, mam prawo być sobą..." - ta piosenka brzmiała w naszych uszach przez cały piątek 20 listopada.

Nauczyliśmy się, jakie mamy prawa i obowiązki, dowiedzieliśmy się, co to Konwencja Praw Dziecka oraz poznaliśmy instytucje przyjazne dzieciom.

Święto Dyni

30 października wykorzystaliśmy bardzo popularne jesienne warzywo do różnych zabaw i gier. Sporo nauczyliśmy się o wartościach odżywczych dyni, jej "skarbach", takich jak pyszne pestki ;)  Ćwiczyliśmy nasze ręce przy wydrążaniu dyni, tworzyliśmy z niej stworki i potworki, które wcale nie są straszne.

Prezentujemy efekty naszej pracy poniżej:

Dzień drzewa

W poniedziałek 12.10.2020r. obchodziliśmy przypadający na 10 października Dzień Drzewa. Z tej okazji stworzyliśmy urocze drzewa m.in. z surowców wtórnych, np. rolek po papierze.

Zachęcamy do lektury artykułu  o istotnej roli drzew w ekosystemie -->https://www.ekokalendarz.pl/swieto-drzewa/#more-2697