"Rozrywkowe opracowania muzyki klasycznej"

16.05.2022r. byliśmy uczestnikami koncertu "Rozrywkowe opracowania muzyki klasycznej". Usłyszeliśmy utwory J.S.Bacha, Chopina, Mozarta w aranżacjach z saksofonem, gitarą basową i perkusją.

Muzeum Narodowe

11 maja Skrzaty i Elfiki pojechał do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną. Elfiki uczyły się o "ptakach, robakach i innych zwierzakach", natomiast Skrzaty o "ożywionych obrazach" :)

Planetarium i Teatr Baj

10.05.2022r. nasze najmłodsze przedszkolaki wybrały się do Planetarium na pokaz "Sekrety kartonowej rakiety". Dzięki temu poznały wygląd planet w Układzie Słonecznym.

To była atrakcja! Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się: jazda autokarem oraz widok na Wisłę  :)

W przedszkolu dzieci stworzyły własną rakietę, którą też "poleciały" w kosmos. W końcu dziecięca wyobraźnia jest kooosmiiicznieee wielka!

Nasze starszaki - Smoki i Krasnale odwiedziły tego dnia Teatr Baj.

Wizyta w bibliotece

6 maja Elfiki odwiedziły Bibliotekę Publiczną im. Zygmunta Jana Rumla przy ulicy Biskupiej. Podczas lekcji dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka oraz zobaczyły różne rodzaje książek.