Przedszkole Nr 46 - "W Krainie Baśni"

 

ul. Jordanowska 3

04-204 Warszawa

Telefon/Fax 22 610 44 42

E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 Dojazd

Płowiecka:

Autobus: 115, 125, 137, 142, 145, 168, 173, 183, 315, 401, 408, 502, 514, 515, 520, 521, 525, 702, 704, 720, 722

 

Gocławek:

Tramwaj: 3,6,9,24

Autobus: 125,137,142, 145, 173, 183, 315, 515, 521, 702, 704, 720, 722

 

W-wa Gocławek:

Autobus: 115, 137, 145, 168, 173, 183, 315

Kolej: PKP, SKM

Przedszkole "W Krainie Baśni"
 
„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie." — Paulo Coelho
 
Przedszkole Nr 46 to miejsce z tradycjami. Powstało w 1957 roku. W 2007r. z okazji okrągłego Jubileuszu 50-lecia, otrzymało nazwę „W Krainie Baśni”. W 2016 roku przeprowadzony został generalny remont przedszkola. Na poddaszu powstały nowe sale, dzięki którym placówka będzie mogła przyjąć dwie nowe grupy. Przedszkole po remoncie jest nowoczesne, a nad bezpieczeństwem dzieci oprócz kadry czuwa najnowocześniejszy na polskim rynku system przeciwpożarowy. Wszystkie sale są kolorowe, estetycznie urządzone, wyposażone w wygodne meble i pomoce dydaktyczne do zajęć oraz zabaw ruchowych, muzycznych, plastycznych, badawczych, matematycznych i przyrodniczych. W salach znajdują się też kąciki zainteresowań dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci. Baza przedszkolna jest nowoczesna i zgodna z europejskimi standardami.

 Każda grupa posiada własną, przestronną salę.

Otaczające nas osiedla willowe sprawiają, że przedszkole jest dość kameralne, a nasz przedszkolny ogród chętnie odwiedzają ptaki, a wiosną i latem w trawie słychać świerszcze. Na terenie przestrzennego ogródka jest mnóstwo zieleni. Ciągle dosadzamy nowe rośliny. Mamy wspaniałe sprzęty i zabawki ogrodowe z odpowiednimi atestami. Ciekawie zagospodarowany teren pozwala dzieciom bezpiecznie się bawić, obserwować przyrodę i wypoczywać na świeżym powietrzu. 
Stawiamy na profesjonalizm i bezpieczeństwo. Zatrudniamy wykwalifikowaną i doświadczoną w pracy z dziećmi kadrę. Bardzo dbamy o to, by nasze przedszkole było „własne” i niepowtarzalne. Przez lata udało się nam wypracować swój styl i charakter,  nasi wychowankowie powracają do nas, a nieco „starsze” roczniki posyłają do nas swoje pociechy. Jesteśmy dumni z tego, iż udaje się nam łączyć pracę dydaktyczną z owocną współpracą i długotrwałymi przyjaźniami.
 

Podkategorie

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Nauczyciele są absolwentami uczelni pedagogicznych, posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi, ponadto biorą udział w licznych kursach kwalifikacyjnych, doskonalących oraz metodycznych. Poznaj nasza kadrę.

Więcej o: Kadra

Sposób funkcjonowania rodziców w relacjach z nauczycielem jest modelem dla dzieci. To od nas uczą się zachowań w kontaktach międzyludzkich. Warto więc traktować te relacje jako ważny element pracy wychowawczej.

W miarę upływu czasu poznajemy rodziców, a oni nas. Czujemy się coraz pewniej i swobodniej współdziałamy. Jako gospodarze przedszkola ustalamy zasady tej współpracy, jesteśmy jednak otwarci na bieżące, różnorodne wydarzenia i zmiany i zawsze staramy się reagować na nie z mądrą wrażliwością.

Zapraszamy Państwa do przedstawiania pomysłów na współpracę ze środowiskiem lokalnym, na jego animowanie i wreszcie stworzenie w Naszym Przedszkolu centrum aktywności środowiska lokalnego.

Więcej o: Współpraca i sojusznicy

W trosce o zapewnienie aktywizującej, przyjaznej przestrzeni zachęcającej do twórczej zabawy i odkrywania świata dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat nasze przedszkole zostało zaprojektowane przez zespół młodych architektów z pracowni projektowej.

Wyposażenie przedszkola obejmujące wszystkie sprzęty i urządzenia znajdujące się na placu zabaw i w budynku oraz meble i pomoce dydaktyczne posiada stosowne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Budynek o powierzchni 550 m² spełnia wszelkie wymogi stawiane przez UE w zakresie bezpieczeństwa i higieny pomieszczeń przedszkolnych.

Więcej o: Obiekty i wyposażenie