logo

baner1

KALENDARZ IMPREZ W PRZEDSZKOLU W ROKU SZKOLNYM 2017 / 2018

Lp.

Termin

Tytuł

Organizator

Treści i cele

1

20 wrzesień
godz. 10.15
Koncert Na wesoło i poważnie Agencja Artystyczna Promocja Spotkania rozpoczynamy tradycyjnie programem z udziałem muzyków klasycznych. W tym roku w koncercie wezmą udział: puzonista, altowiolistka, muzyk grający na pile oraz pianista. Muzycy zagrają kompozycje klasyczne, jak i przykłady lżejszej weselszej muzyki.
2

25 wrzesień
godz. 11.15
Cesarski Słowik Teatr Kuffer Adaptacja znanej wszystkim bajki Andersena, mówiącej o tym, że czasem to, co małe i niepozorne, okazuje się najbardziej wartościowe. Kolorowe błyskotki dają tylko chwilową radość. Opowieść o miłości i przyjaźni. Piękne lalki i chińskie dekoracje. A morał całkiem współczesny. Przedstawienie interaktywne.
3

16 październik godz. 9.30 Pieczone jabłuszko Zabawy + balony Patrycja Lipińska Uroczystość przedszkolna związana z 60- leciem naszej placówki
4

październik 2017 -
listopad 2017
Pasowanie na przedszkolaka Nauczycielki grupy I i II Uroczystość przedszkolna z udziałem dzieci i rodziców. Przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci, nawiązanie bliższego kontaktu między dziećmi, rodzicami i nauczycielkami, integrowanie się we wspólnej zabawie.
5

24 październik
godz. 9.00
Koncert muzyki latynoamerykańskiej Agencja Artystyczna
Promocja
W koncercie usłyszymy muzykę z basenu Morza Karaibskiego. Zabrzmią przykłady muzyki kubańskiej, brazylijskiej, kolumbijskiej czy meksykańskiej (gitara, tres cubano, instrumenty perkusyjne: cajon, bongosy, timbalesy oraz trąbka i śpiew
6

13 listopad
godz. 10.00
Fryderyk Chopin – sercem Polak, talentem świata obywatel Agencja Artystyczna
Promocja
W miesiącu obchodów Święta Niepodległości zaprezentujemy polski program przybliżający dzieciom i młodzieży postać najwybitniejszego,  polskiego pianisty i kompozytora oraz jego muzykę. W programie usłyszymy najbardziej znane  kompozycje fortepianowe i wokalne (fortepian, sopran, bas).
7

8 grudzień
godz. 13.00
Muzyka polskich górali Agencja Artystyczna
Promocja
Wystąpi beskidzka kapela  „Jetelinka”- prym, sekund, bas, gajdy, fujarki, trombita, róg, fujara sałaska, śpiew. W programie opowiemy o niezwykłej kulturze polskich górali:  o obyczajach, tradycjach, świętach, wypasie owiec, pasterskim muzykowaniu.   Przedstawimy autentyczne stroje i instrumenty. Artyści z gór wykonają wiele ludowych pieśni, zaprezentują taniec zbójnicki i ludowe zabawy. W koncercie zostaną wykonane kolędy, zarówno góralskie, jak i tradycyjne polskie
8

19 grudzień 2017
godz. 9.30   i 11.00
Bal z Mikołajem Patrycja Lipińska Wspaniała zabawa z Mikołajem, który obdaruje dzieci gwiazdkowymi upominkami.
9

grudzień 2017 Spotkania przy choince Nauczycielki Spotkania bożonarodzeniowe dzieci i rodziców. Kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, wzmacnianie więzi rodzinnych, integrowanie środowiska rodzinnego i przedszkolnego.
10

8 styczeń
godz. 9.15
Różne tańce XXI wieku Agencja Artystyczna
Promocja
W programie tancerze zatańczą m.in. taniec jazzowy, taniec współczesny, teatr tańca, afro oraz różne tańce street dance. Program będzie nie tylko pokazem tańców, przeprowadzimy także krótkie warsztaty tańca z dziećmi i młodzieżą.
11

styczeń Dzień Babci i Dziadka Nauczycielki Prezentacja programu przygotowanego z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku do dziadków, sprawienie radości bliskim poprzez obdarowywanie ich samodzielnie wykonanymi upominkami.
12

14 luty
godz. 9.15
Szaleństwa karnawału Agencja Artystyczna
Promocja
Muzyka rozrywkowa w wykonaniu grupy rockowej ( gitara elektryczna, instrumenty klawiszowe, gitara basowa, perkusja,śpiew). Jest to program prezentowany w okresie karnawału, który niezmiennie cieszy się ogromnym powodzeniem u dzieci
13

luty Bal Karnawałowy   Bal karnawałowy to czas najwspanialszej zabawy. Wodzireje zabiorą dzieci w niezwykłą karnawałową podróż.
Bal przeznaczony wyłącznie dla dzieci, bez udziału rodziców.
14

7 marzec
godz. 11.15
Od Vivaldiego do    Piazzolli Agencja Artystyczna
Promocja
W  koncercie weźmie udział Trio Akordeonowe Free Accordions. Zespół  odnosił sukcesy na wielu ważnych koncertach i festiwalach. W programie zabrzmi zarówno muzyka klasyczna, jak i bardziej współczesne wybitne kompozycje, także te z kręgu muzyki rozrywkowej.
15

23 marzec
godz. 11.00
Jak kaczka mała na wiosnę czekała Agencja Pro – Arte Przedstawienie o poszukiwaniu wiosny. Dzieci poznają nowy instrument dęty – Puzon. Przedszkolaki poznają krótkie utwory instrumentalne i uczą się aktywnego słuchania muzyki.
16

kwiecień Pisanki, pisanki jajka malowane… Nauczycielki Warsztaty wielkanocne - przybliżenie dzieciom tradycji Świąt Wielkanocnych, wzmacnianie więzi rodzinnych.
17

11 kwiecień
godz. 9.15
Polskie tańce narodowe Agencja Artystyczna
Promocja
Dwie pary tancerzy ubranych w barwne kostiumy zatańczą  poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka. W programie poznamy tańce kiedyś powszechnie tańczone przez Polaków, które są świadectwem i wyrazem naszej polskiej kultury.
18

17 kwiecień
godz. 9.00 i 10.30
Dyzio i Dodo razem z przyrodą Teatr ,,KOP” DODO – przybysz z obcej planety zjawia się na Ziemi. Zawiera przyjaźń z kotem o imieniu Dyzio, który zapoznaje go z urokami ziemskiej planety i pięknem otaczającej przyrody. Kolorowa sceneria i piosenki o ekologii.
19

8 maj
godz 9.00 i 10.30
Koziołek Niematołek Teatr ,,KOP” Program dydaktyczny o poprawnej polszczyźnie, skonstruowany w sposób prosty, przyswajalny przez małe dzieci. Koziołek mówi bardzo  niewyraźnie i  niechlujnie. Ma  kłopoty z porozumieniem się z dziećmi.  Mądra sowa uczy go poprawnie  wypowiadać słowa i budować zdania. Dzieci w tym             uczestniczą, poprawiają Koziołka, podpowiadają mu i  ćwiczą razem z nim dykcję na znanym zdaniu :  „ chrząszcz brzmi w trzcinie w  Szczebrzeszynie”. W finale Koziołek umie już ładnie mówić i staje się Super Koziołkiem Niematołkiem. W programie są piosenki  ściśle związane  z rozgrywającą się akcją.
20

maj
(dokładne daty zostaną podane)
Kocham Cię, Mamo Nauczycielki Prezentacja programu artystycznego w wykonaniu dzieci. Wzmacnianie więzi emocjonalnej z mamą oraz pielęgnowanie tradycji świętowania ,,Dnia Matki”.
21

23 maj
godz 9.30
Rozrywkowe opracowania muzyki klasycznej Agencja Artystyczna
Promocja
Utrzymany w pogodnym nastroju program, w którym wykonamy znane melodie klasyczne w opracowaniach rozrywkowych. Muzycy zagrają na saksofonie, fortepianie, gitarze basowej i perkusji. Zabrzmi m.in. muzyka J.S.Bacha, W.A.Mozarta,   L.v.Beethovena, F.Chopina, J.Brahmsa, S.Prokofiewa i innych kompozytorów.
22

Czerwiec Festyn rodzinny Rodzice ,nauczycielki personel techniczny przedszkola Impreza rodzinna mająca na celu: rozwijanie ogólnej sprawności poprzez zabawy ruchowe,  rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole, postaw koleżeńskich, uczenie się przestrzegania zasad i reguł zabaw, stwarzanie okazji do wspólnej, radosnej zabawy, dobrego samopoczucia, integrowanie się z rówieśnikami i kolegami z innych grup czerpanie radości z posiadanych umiejętności, budzenie wiary we własne możliwości, zachęcenie rodziców do aktywnego udziału w życiu przedszkola, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną,
23

12 czerwiec
godz. 9.00 i 10.30
To już lato, co ty na to? Teatr ,,KOP” Cała historyjka jest bardzo zabawna, ujęta w humorystyczny sposób. Poszukiwanie zagubionych rzeczy to tylko pretekst zachęcający dzieci do ciągłego poszukiwania czegoś nowego. Do zwiedzania i poznawania świata i ludzi, do podróżowania różnymi sposobami i środkami, bo temu właśnie mają służyć wakacje! W przedstawieniu piosenki : „Lato czeka”, „Na plaży słońce praży”,  „Jaki piękny widok z góry” i „Podróżować” – śpiewane „na żywo”. W programie dzieci biorą czynny udział i są włączane do wspólnego śpiewania.
24

21 czerwiec
godz. 13.00
W wakacyjnym nastroju Agencja Artystyczna Promocja Koncert szantowej grupy „Stara  kuźnia”(śpiew, gitara, tamburyn).W programie usłyszymy tradycyjną, dawną, szantę oraz pieśni żeglarskie.